...
Loading...
Tm Bax | MrTehran.com
Listen to songs and albums and biography by Tm Bax, Check out Tm Bax on MrTehran.

Tm Bax

  18.1K Followers

   

Easy listening to Tm Bax songs by MrTehran app. Click here to install.

تی‌ام بکس (به انگلیسی: TM BAX) یک گروه ایرانی پاپ می‌باشد که اعضای آن در شهر کپنهاگن کشور دانمارک زندگی می‌کنند. گروه آنها شامل علی‌بی (۱۹۸۸)، نبیلتی (۱۹۸۴)و شاهین‌لو (۱۹۸۳) می‌باشد که در سال ۲۰۰۷ فعالیت حرفه‌ای خود را در شهر کپنهاک دانمارک در زمینه موسیقی پاپ آغاز کردند.[۱]
آنها با فرهنگ و موسیقی ایران آشنا هستند، باوجوداینکه در یک کشور اروپایی بزرگ شده‌اند. آنها به محدود بودن موسیقی اعتقادی ندارند و به نظر آنها می‌توان موسیقی فارسی را با موسیقی کشورهای دیگر ادغام کرد. با این نظرات آن‌ها سبک جدیدی را در موسیقی فارسی به وجود آوردند و بسیاری این کار آنان را مورد تحسین قرار دادند.
شروع فعالیت
در سال ۲۰۰۷ ، ژانویه ، ۵ دوست در کپنهاگ در استودیوی کوچکی تجمع کردند. آرزوی همه آنها تغییر در موسیقی فارسی بود. همه آنها با فرهنگ فارسی و موسیقی پرورش یافته بودند ، درحالی که از ایران بسیار دور بودند. انتخاب قطعی و بدیهی بود که موسیقی فارسی را با تاب یا همان سبک خودشان بخوانند.آنها به خواندن موسیقی فارسی در محدوده ی فارسی قانع نبودند ، بلکه آنها میخواستند موسیقی ایرانی را با ترکیبی از سبک امریکایی یا غربی با موسیقی ایران اجرا کنند . آن‌ها به فکر ایجاد سبک جدید در موسیقی فارسی بودند. آنها در سال ۲۰۰۷ دو آهنگ بسیار موفق ارائه کردند با نام های (خانوم ببخشید و دختر بندر)، و با استقبال بزرگی که از آن‌ها شد ، موفقیت ۵ مرد جوان با اشتیاق زیادی به موسیقی آغاز شد. در سال ۲۰۰۸ تی ام بکس به انجام کنسرت‌های بزرگ در سراسر جهان پرداخت و تجربیات زیادی کسب کرد. بعد از مدتی آن‌ها تصمیم به انتخاب استودیوی بزرگتری را گرفتند، که نام آن سوابق افسونگر بود. تی ام بکس برنامه های زیادی برای شرکت های جدید داشتند.
وجه تسمیه
تی ام از کلمه فارسی تیمارستان و بکس از کلمه عامیانه بروبکس یا همان ((بروبچ))گرفته شده‌است.
تاریخچه
اعضای این گروه به جز علی‌بی که متولد کپنهاگ هست, در تهران متولد شدند. همچنین علی‌بی و نبیلتی که با یکدیگر برادر می‌باشند، تهیه‌کنندگان گروه هستند. در سال ۲۰۰۷ دو آهنگ دختر بندر و خانوم ببخشید را منتشر کردند و با انتشار این دو آهنگ وارد عرصه موسیقی شدند. آنها در سال ۲۰۰۸ برای کسب تجربه و شهرت به اجرای کنسرت پرداختند. آنها بعد از مدتی به استدیو بزرگتری رفتند که نام آن وودو ریکوردز می‌باشد.
اعضای این گروه شامل شاهین لو علیبی نبیلتی آن ها سال 2007 اهنگ دختر بندر و خانوم ببخشید را دادندو اینگونه شد که کارشان را شروع کردند گروه تی ام بکس تا الان دو آلبوم بیرون داده اند. البوم دارای 15 اهنگ میباشد و میتوان این موضوع را یاداور شد که گروه خوب تی ام بکس در این البوم سبک جدیدی از کار خود را به نمایش دراوردند که به روزتر و جذاب تر از سبک قبلی این گروه میباشد مانند شبهای تهرون و رک بگم...
اعضای کنونی
    شاهین لو: (خواننده)
    علی بی: ( خواننده، تهیه‌کننده ، آهنگساز)
    نبیل تی: ( خواننده، تهیه‌کننده ، آهنگساز)

All Tracks

Tm Bax & Jasleen Royal Nijana
Nijana

Tm Bax & Jasleen Royal

Tm Bax Atal Matal
Atal Matal

Tm Bax

Tm Bax Aziz Joon
Aziz Joon

Tm Bax

Tm Bax Khale
Khale

Tm Bax

Tm Bax Niloofar
Niloofar

Tm Bax

Tm Bax Olgoo (Idol)
Olgoo (Idol)

Tm Bax

Tm Bax NTPM
NTPM

Tm Bax

TM Bax, Faydee, & Pav Dharia Ye Ye
Ye Ye

TM Bax, Faydee, & Pav Dharia

Alibi & Nabilety Superstari
Superstari

Alibi & Nabilety

Tm Bax Namak Nashnas
Namak Nashnas

Tm Bax

Tm Bax Marmoolak
Marmoolak

Tm Bax

Tm Bax Payeen Shahr
Payeen Shahr

Tm Bax

Tm Bax Nemitoonan
Nemitoonan

Tm Bax

Tm Bax Mirim Bala
Mirim Bala

Tm Bax

Tm Bax Meydon
Meydon

Tm Bax

Tm Bax Halva
Halva

Tm Bax

Tm Bax Faramoosh
Faramoosh

Tm Bax

Tm Bax Dore Donya
Dore Donya

Tm Bax

Tm Bax Arezoomeh
Arezoomeh

Tm Bax

Tm Bax Dasta Bala
Dasta Bala

Tm Bax

All Albums

Title

Artist

00:00

00:00

  Queue

Genre Episode 14

Alireza Lafzi

La Minor

Kaveh Afagh

Bi Gonah

Alireza Ghorbani